‎קייטרינג אסאדו בטבע‎
להזמנות ופרטים נוספים
לכל שאלה חייגו:
054-5417492

הכנת בשר

כמו שיש מספר סוגי בשר (הודו, בקר, עוף ועוד) ובמדינות אחרות סוגים נוספים ואחרים נפוצים כך גם יש מספר שיטות להכנת בשר. השיטות מתאימות לסוגים ונתחים שונים. נסקור את מספר השיטות להכנת או צליית הבשר ונעבור על הדומה והשונה ביניהם.

טיגון וצלייה

בטיגון אנחנו מחממים את הבשר על גבי מחבת עם שכבה של שמן. השימוש באפשרות זו נפוץ מאד בבישול הביתי בישראל כגון הכנת שניצל או קציצות עוף וכבש. ניתן גם לטגן אומצות (סטייק) אך לרוב אופציה זו נחשבת פחות מועדפת.אפשרות טיגון נוספת היא 'הקפצה' ונפוצה בבישול האסייתי. לרוב משתמשים במחבת עמוקה ורחב הנקרא ווק. הטיגון יהיה קצר תוך כדי ערבוב תמידי.בישול באמצעות חשיפה לחום. הצלייה מאדה את הנוזלים בבשר ומכך משפיעה משך וחום הצלייה על טעם הבשר. ניתן לצלות בשר בתנור וכן גם בגריל. הצלייה בתנור תהיה ממושכת ונפוצה בישראל בהכנת עוף ביתי. הצלייה בגריל היא מה שאנחנו מכירים כמנגל.

בישול ממושך

בישול, לרוב בסיר או תבנית אטומה, למשך זמן ארוך. בצורה זו מכינים מרק עוף ונתחי בקר שונים. גולאש הוא מאכל מוכר שמוכן בבישול ממושך. יש שיטות שמתאימות אך ורק לנתח או מאכל מסוים אך יש כאלה שניתן להכין במספר אופנים לפי הטעם והאפשרויות. בכל מקרה תפעלו כיד הדמיון הטובה עליכם ואולי תמצאו דרך חדשה ועריבה לחך במיוחד להכין את המנה שלכם.

אז מה זה אסאדו?

אסאדו היא שיטת צליית בשר ארגנטינאית. האסאדו מוכר בשמות שונים לצלייה בנוסח דומה בארצות דרום אמריקאיות כגון צ'ורסקו בברזיל,  אך הוא נפוץ גם בפרגוואי, צ'ילה, ואורגוואי. בשיטה זו צולים את הבשר זמן ממושך על גריל או אפילו אש גלויה במרחק מסוים. המרחק ממקור החום מאפשר את הצלייה האיטית. הנתח המועדף על הארגנטינאים הוא צלעות הבקר. האסאדו מתוכנן לצלייה איטית אולם לרוב לא מכינים את הבשר עצמו אולי למעט המלחה. לשמחתכם לא תצטרכו ליסוע עד דרום אמריקה אלא יש פה בישראל מומחים בתחום שמכינים קייטרינג בשרי עסיסי עם אסאדו ארגנטינאי עם כל הלב. 

אהבתם? מצוין, הרגישו חופשיים לשתף:

אוכל ביתי

אוכל ביתי לכל סוגי האירועים

מספר מדרגים:16 דירוג ממוצע:5
דירוג:

התרשמתם? רוצים קייטרינג אסאדו בטבע?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: