‎קייטרינג אסאדו בטבע‎
להזמנות ופרטים נוספים
לכל שאלה חייגו:
054-5417492

חווית האסאדו בישראל

ישראלים ידועים כחובבי בשר ובכל הזדמנות פותחים את המנגלים ומנפנפים. האסאדו, הוא מעין "על האש" משודרג ובניגוד למה שמרביתנו חושבים הוא אינו שם הבשר, אלא שם שיטת צליית הבשר שהפכה בשנים האחרונות למאוד פופולארית בקרב הישראלים. הגיע הזמן לבדוק את מקורה.

הכול התחיל בדרום אמריקה

משמעות המילה "אסאדו" בספרדית היא צלייה. כאמור, אסאדו היא שיטה מסורתית לצליית בשר ומקורה במדינות דרום אמריקה. ארגנטינה למשל היא ארץ אשר התברכה בערבות מרעה עשירים אשר מהווים כר גידול אידיאלי לעדרי צאן ובקר. המסורת החלה במאה ה- 18, עם הרגלי הבישול של הבוקרים בשל אורח חייהם בשטח. מכיוון שהבוקרים בילו את מרבית יומם ברעיית הצאן והבקר ורק לפנות ערב חזרו למחנה, לא היה זמן רב להקדיש לבישול המזון, הם עלו על שיטת הצלייה האיטית. בבוקר לפני היציאה לעבודה, הם היו נוהגים לשחוט את הבקר, לשפד את הנתחים ולתלותם מעל מדורה על מנת שיתבשלו לאט, עד לחזרתם בערב וכך למעשה נולדה שיטת הצלייה המפורסמת "אסאדו".

אסאדו כיום

הנתח המקובל לשימוש באסאדו הוא הצלעות אשר משופדות ונצלות קרוב למקור החום בתוך גריל ענק, זהו הבסיס. ניתן לצלות את הבשר בסגנון "אל אסאדור", בשיטה זו מבעירים אש בתוך בור עמוק וצולים את הבשר על צלבי מתכת ("אסאדורס") על מנת שהחום יגיע לכל חלקי הבשר שווה בשווה.

שיטה נוספת לצלייה היא "אל אפריז'ה" והיא כוללת פיזור פחמים בוערים על הבשר. לא משנה השיטה בה תבחרו, את הבשר לא מתבלים או מניחים בשום משרה שהוכנה מראש אלא רק ממליחים וגם זו רק אופציה. את נתחי האסאדו פורסים בסמוך לשעת האכילה ולרוב מוגשים לצד רוטב צ'ימיצ'ורי או רוטב סלסה.
 

קייטרינג אסאדו באירועים

בעשור האחרון שימוש בקייטרינג אסאדו באירועים כגון חתונות, בר מצוות, ימי הולדת ועוד הפך לנפוץ מאוד בעיקר בשל החוויה. לא עוד ישיבה מסביב לשולחנות, להמתין לבואו של המלצר ולבחור מנה מבין השתיים המוצעות אלא לחוות מקרוב את תהליך הכנת הבשר ופריסתו ישר אל תוך צלחתכם. במהלך האירוע האורחים חווים את הריחות המדהימים והעשן העולה מהגרילים שמסביב. הבשר נחתך לנתחים דקים ומידת צלייתו תלויה ברצון הסועד.

כל שנותר לנו לאחל הוא: בתיאבון!

מוזמנים לקרוא בנוסף:
חתונה אינטימית בלב המדבר
 

אהבתם? מצוין, הרגישו חופשיים לשתף:

אוכל ביתי

אוכל ביתי לכל סוגי האירועים

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

התרשמתם? רוצים קייטרינג אסאדו בטבע?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: