‎קייטרינג אסאדו בטבע‎
להזמנות ופרטים נוספים
לכל שאלה חייגו:
054-5417492

טיפים לשימוש בבקר על האש

לכל אחד יש את השיטות והטכניקות שלו לצלייה של בשר על האש ולכל ישראלי יש קצביה מומלצת, שהוא מוכן להישבע בשמה. גם לכם, ככול הנראה יש את הטריקים הסודיים שלכם, שאותם לא תחלקו עם איש ולא נתפלא אם בכל פעם שהמשפחה עורכת אירוע "על האש", אתם אלה שמחויבים להתייצב ליד המנגל. ובכל זאת, אין לנו ספק ולו הקל שבקלים, שגם אתם, אלופי הבשר, שמכירים קצביה מומלצת בכל עיר וכפר ברחבי הארץ, תמצאו במאמר שלפניכם מספר טיפים שווים במיוחד, שעוד לא הכרתם. אז רגע לפני הנפנוף הקרוב, קחו לכם כמה דקות וקראו את חמשת הטיפים החשובים, שכתבנו במיוחד עבורכם.

טיפ מספר 1 – סבלנות היא מילת המפתח

אחת הטעויות הרווחות ביותר, נוגעת לחוסר הסבלנות של המנגליסט הממוצע. שימו לב – אין להניח על רשת המנגל ולו פיסה אחת של בשר מסוג כלשהו, לפני שהפחמים מספיקים להפוך לגחלים לוחשות.

טיפ מספר 2 – שמור מרחק!

בדיוק כמו בכביש, גם במנגל חשוב לשמור על מרחק. רק שכאן הכוונה היא למרחק שבין הגחלים לבשר שלכם. סך הכול יש לשמור על מרחק של כעשרה סנטימטרים בין מקור החום, לבשר.

טיפ מספר 3 – לא צולים לפני שהבשר מגיע לטמפרטורת החדר

כדי ליהנות מצלייה אחידה ולהימנע ממצב שבו למשל סטייק במידת עשייה מדיום יהיה קר לחלוטין מבפנים, חשוב ביותר להוציא את הבשר מהמקרר ולהביא אותו לטמפרטורת החדר. דעו כי במסעדות בשרים רבות נהוג להוציא את הבשר מהמקרר בתחילת המשמרת, על מנת שכל הבשרים יהיו מוכנים לצלייה בעת ההזמנה.

טיפ מספר 4 – לא ממליחים בשר לפני הצלייה

אם אתם משתמשים בבשר בקר מוכשר, קחו בחשבון שהוא כבר מכיל לא מעט מלח ולכן גם אם אתם חובבי מלח רציניים, שימו לב לכמויות. מעבר לכך, מומלץ שלא להמליח את הבשר בתחילת הצלייה אלא רק לקראת סופה וכן יש לתת עדיפות למלח איכותי כמו מלח ים אטלנטי. בכל מקרה, אין להשתמש במלח שולחן אלא אך ורק במלח גס ובדיוק כך גם אין להשתמש בפלפל שחור טחון אלא אך ורק בפלפל שחור גרוס.

טיפ מספר 5 – אל תתנו ללהבות להרוס לכם את הבשר

החזיקו בהישג יד בקבוק מים והשתמשו בו בכל פעם שהלהבות מתחילות לעשות שמות בבשר שלכם. היזהרו שלא לשפוך יותר מדי מים, שכן יותר מדי מים יכבו את הגחלים. מומלץ להשתמש למשל בבקבוק של ליטר וחצי בעל פקק מחורר או אפילו בשפריצר. כמה טיפות מים לרוב יספיקו לכם בשביל לכבות כל להבה, עוצמתית ומאיימת ככול שתהיה. בדרך כלל הלהבות ישתוללו כשתניחו על הרשת נתחים שומניים במיוחד כמו קבב טלה למשל (השומן הנוטף על הגחלים, מתלקח במהירות ומבעיר את האש).  

אהבתם? מצוין, הרגישו חופשיים לשתף:

אוכל ביתי

אוכל ביתי לכל סוגי האירועים

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

התרשמתם? רוצים קייטרינג אסאדו בטבע?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: