‎קייטרינג אסאדו בטבע‎
להזמנות ופרטים נוספים
לכל שאלה חייגו:
054-5417492

כל מה שרציתם לדעת על סכיני שף

כאשר מדובר בבשלנים רציניים, כאלה שמבלים המון שעות במטבח, הם וודאי לא ירצו להתפשר על סתם סכין. אותם בשלנים כנראה כבר מזמן משתמשים בסכין שף מקצועית, איכותית ויעילה. יש לציין רק, שבתחילת דרכם הם לא ידעו מיד באיזו סכין להשתמש וכנראה התנסו בהמון סכינים שונות בדרך, עד שהגיעו לסכין הכי נוחה להם. לכן, אם אתם בתחילת הדרך הקולינרית שלכם- אל ייאוש. במדריך זה ננסה לעודד אתכם לא לפחד מסכין שף.

בבואכם לחנות סכינים, מיד תבחינו בכל הסכינים הרבים שיחכו לכם שם. ודאי לא תבינו מה משמש למה, וקצת תלכו לאיבוד. אל ייאוש, זה קורה לכל בשלן מתחיל. צריך רק סבלנות, ומוטיבצייה. שימו לב כי לכל סכין שף יש אורכי להב שונים ומאוד מגוונים. כל להב מתאים למטרות חיתוך שונות. אם הינכם שפים מתחילים, כדאי לבחור בסכין אשר אורכה 15 ס"מ, וכאשר תהפכו לשפים מנוסים - כדאי לבחור לפחות באורך סכין של 20 ס"מ ומעלה. כמובן גם לפי הצורך והנוחות האישית שלכם.

תבחינו גם כי הידיות של כל סכין הינן שונות. בעבר את הידיות היו מיצרים מעורות, עצמות, עצים וקרניים. כיום, הידיות עשויות בעיקר מפלסטיק, מגומי או מסיליקון. ובאשר לסכינים יפניות, הידיות שלהן עשויות מפלדה. ככל שהפלדה שבין הלהב והידית של הסכין יותר עבה, כך הסכין יותר איכותית.

בגדול, סכין שף הינה רב תכליתית, ולה שימושים רבים. יש לה יכולת לחתוך מוצרים מגוונים. היא קוצצת, פורסת ואף מקלפת. בעת השימוש בה תבחינו בכך שהיא מאוד יציבה ויחסית כבדה מכל סכין אחרת שאתם מכירים. הלהב של סכין שף הוא קשיח. לכל סכין שף ישנן מידות ואורכים שונים. חשוב שאת הסכין שף האישית שלכם תתאימו לגודל כף ידכם. כך תוכלו לדאוג ליציבות בזמן החיתוך.

לגבי השחזת סכיף שף - מאוד רצוי להשחיז אותה אצל בעל מקצוע בתחום. כלומר, אצל משחיז סכינים רציני ומקצועי. כמובן אפשר לעשות זאת גם בבית, בעזרת משחיז ביתי. אך יש להשתמש בהמון זהירות תוך כדי. סכין שף דורשת תחזוקה רבה יותר מאשר סכינים אחרות. את סכין השף בשום פנים ובאופן אין להכניס למדיח כלים. זאת משום שהמגע עם הסכו"ם במדיח עלול לפגוע בלהב של סכיף השף. בנוסף לכך, אבקת המדיח תזיק לפלדה של הסכין. כך שמדיח כלים אמור להיות מחוץ לתחום.

אל תפחדו להתנסות בכמה שיותר סכיני שף, עד שתדעו איזו סכין הכי נוחה לכם אישית. בדרך, ודאי תגלו כי ישנן סכינים רבות ומגוונות. לכל אחת שימוש אחר, ייחודי משלו. היוועצו גם באיש מקצוע אם צריך, הציצו כיצד שפים משתמשים בסכינים שלהם. השימוש בכל סכין דורש המון סבלנות, ופרקטיקה. תחילה, התחילו לחתוך בסכין אחת עד שלאט לאט תיצרו סט שלם משלכם.

 

 

אהבתם? מצוין, הרגישו חופשיים לשתף:

אוכל ביתי

אוכל ביתי לכל סוגי האירועים

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

התרשמתם? רוצים קייטרינג אסאדו בטבע?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: