‎קייטרינג אסאדו בטבע‎
להזמנות ופרטים נוספים
לכל שאלה חייגו:
054-5417492

כשרות באטליז

בישראל מקפידים על אכילת מאכלים כשרים, שתיית יינות כשרים וגם הבשר צריך לעבור שחיטה כשרה. הבסיס לשמירה על הכשרות נעוץ עוד בתורה עם האיסור אכילת בשר עם חלב והמגבלות על אכילת חיות טמאות. בארץ הארגון שמשגיח על כשרות בישראל הוא הרבנות הראשית. בחלק גדול מהערים יש רבנות מקומית אשר משגיחה על מסעדות באותה עיר והיא לרוב בודקת  האם המאכלים כשרים. כלומר, כאשר מדובר בבשר כשר צריך שהשחיטה תתבצע בצורה כשרה, ללא פגיעה בחיה לפני השחיטה וגם לאחר השחיטה יש לשמור את הבשר בתנאים ראויים כדאי שהבשר לא יפגם.

משגיחי הכשרות ומבריחי הבשר

תנאי השחיטה אומנם ידועים אך אם זאת עבודתם של משגיחי הכשרות מורכבת יותר והם נאלצים להתמודד עם הברחות בשר שאינו ראוי למאכל. שחיטה שחורה מתבצעת במקומות רבים.  החיות נשחטות בשחיטה שאינה כשרה וכך מופץ בשר פיגולים ללא פיקוח וויטרינרי. חתיכת הבשר הזו שקיבלה אישורים מזויפים יכולה להגיע לאטליז בתל אביב או למסעדה יוקרתית בירושלים. משגיחי הכשרות מתמודדים עם איומים מצד בעלי העסק וגם מצד ספקים. בעלי החנויות שבעקבות הבדיקה שלהם תינתן תעודת כשרות לעסק שלהם במקרה הטוב או יגרם להם נזק כבד מאוד בעקבות  זריקת בשר שאינו ראוי לאכילה לזבל במקרה הרע. השמירה על הכשרות היא מלחמה יומיומית שמתחילה בתקנות אך ממשיכה בעבודה קפדנית ועקבית של משגיחי הכשרות.

איך קונים בשר כשר?

רכישת בשר כשר אינה מסתכמת אך ורק בתעודת כשרות, אלא הלקוח שרוכש את הבשר צריך להיות אקטיבי ולבדוק מספר פרמטרים לפני שהוא מחליט לרכוש בשר טרי.

  • השגחה צמודה – יש לבדוק האם המשגיח כשרות נמצא בכל עת או שהוא מגיע בתדירות נמוכה לבדוק את העסק.
  • כשרות – ברכישה מבית העסק צריך לבדוק ממי ניתנה תעודת ההכשר, האם מדובר בהשגחה מוכרת, מקומית או השגחת בד"צ. שינויים ברמת השחיטה משפיעים על תעודת הכשרות שתינתן.
  • חומרי גלם – במקרים רבים יכול להיות שהבשר יהיה כשר אך היין או התבלינים שמכינים איתו את הבשר לא יהיו כשרים. חומרי גלם אלו יכולים לפגוע בכשרות הבשר.

הנקודות הללו הן רק נקודות מבוא לבחירת בשר כשר במיוחד אם אתם מתארחים באירוע עו מזמינים קייטרינג לאירועים קטנים. ישנה תעשייה שלמה שסובבת סביב הכנת בשר כשר ולכן החשיבות להכנת הבשר היא תוך הקפדה גבוהה על רמת האחסון וההכנה.

בנוגע לרמת הכשרות, ההבדלים בין כשרות מהדרין לבין כשרות ברמה רגילה נובעת מכמה הבדלים כמו: מנחות השוחט, קצב השחיטה, בדיקת הסכין ועוד. פעולות אלה יכולות להיות משמעותיות מאוד לציבור שלם שמעוניין לרכוש בשר כשר וטרי.

חשוב לציין, שאנחנו בקייטרינג אסאדו בטבע מספקים קייטרינג אסאדו כשר, איכותי, טעים וטרי לכל סוגי האירועים.

לשאלות והזמנות, אנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר. 

אהבתם? מצוין, הרגישו חופשיים לשתף:

אוכל ביתי

אוכל ביתי לכל סוגי האירועים

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

התרשמתם? רוצים קייטרינג אסאדו בטבע?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: