‎קייטרינג אסאדו בטבע‎
להזמנות ופרטים נוספים
לכל שאלה חייגו:
054-5417492

מדוע עדיף לאכול לחמניה מקמח מלא?

בשנים האחרונות עברה מדינת ישראל מהפכה של ממש בכל הנוגע לאורח חיים בריא. יותר ויותר אנשים מבינים את החשיבות בהשמת דגש על פעילות גופנית לצד בחירה במזונות שיהיו טובים לגופינו ויישמרו עליו גם בטווח הקצר וגם בטווח הרחוק. החל מהימנעות ממזונות מעובדים שנמכרים בעיקר בתעשיית המזון המהיר ועד שילוב רחב יותר של ירקות ופירות בתפריט היום – יומי שלנו. אין ספק שמדינת ישראל עוברת מהפכה בכל הנוגע לאורח חיים בריא, ואחד ממוצרי המזונות שמובילים את המהפכה בזכות הערכים התזונתיים הגבוהים שבו, היא לחמניה מקמח מלא. אז מדוע מומלץ לאכול לחמניה מקמח מלא? על כך במאמר הבא.

כמות גבוהה של סיבים תזונתיים

אחד מהסיבות המרכזיות לכך שלחמניות מקמח מלא הפכו להיות אחד מהמאכלים המומלצים ביותֳר לאכילה על מנת לשמור על אורח חיים בריא, היא בגלל שלחמניות מקמח מלא מכילות בתוכן כמות גבוהה של סיבים תזונתיים. לסיבים תזונתיים ישנם יתרונות רבים ומגוונים שהעיקרי בינהם, הוא התרומה למערכת העיכול. הסיבים התזונתיים עוזרים לגוף לעכל ולפרק את האוכל בצורה יעילה יותר, ומקטינים את הסיכוי לעצירות. בנוסף, הסיבים התזונתיים גורמים לתחושת שובע ארוכה יותר, מפחיתים את הסיכון להתפתחות מחלות שונות כמו סוכרת ועוזרים גם לשמור על רמת כולסטרול תקינה.

הפחת הסיכויים למחלות מסכנות חיים

יתרון נוסף שתמצאו באכילת לחמניות מקמח מלא הוא שהן מפחיתות באופן משמעותי את האפשרות להתפתחות מחלות שעלולות לסכן חיים. מחלות כמו טרשת עורקים ומחלות לב שונות, גידולים סרטניים שונים, התקפי לב וכדומה. מחקרים רבים שנערכו בנושא הצליחו להוכיח שלחמניות מקמח מלא משפיעות על הבריאות שלנו לא רק בטווח הקרוב – אלא גם בטווח הרחוק, ושומרות עליו במידת הצורך.

שיפור היכולות המנטליות

בלחמניות מקמח מלא, ניתן למצוא שילוב יחודי של סיבוים תזונתיים בריכוז גבוה לצד ויטמין B. השילוב הייחודי הזה, מוביל לכך שבנוסף לכל היתרונות הבריאותיים שניתן למצוא בלחמניות מקמח מלא, הן גם יכולות לעזור לנו בשיפור יכולות מנטליות שונות ולהשפיע על היכולת שלנו להתרכז ועל תחושת העייפות. כבר נכתב רבות על הקשר בין תזונה נכונה, יכולות מיקוד ויכולות מנטליות וכשזה נוגע ללחמניות מקמח מלא – ההוכחה כבר עומדת לפניכם. לכן, אולי עדיף להתחיל לשלב לחמניות מקמח מלא גם בכריכים שאתם מכינים לילדים בדרכם לבית הספר.

לסיום, רצוי להתחיל ולשלב לחמניות מקמח מלא בתזונה היום יומית שלנו, לא רק בגלל שהן טעימות במיוחד  - אלא גם בגלל הבריאות.

אהבתם? מצוין, הרגישו חופשיים לשתף:

אוכל ביתי

אוכל ביתי לכל סוגי האירועים

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

התרשמתם? רוצים קייטרינג אסאדו בטבע?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: