‎קייטרינג אסאדו בטבע‎
להזמנות ופרטים נוספים
לכל שאלה חייגו:
054-5417492

פותחים עסק עם זיקה למזון? כל מה שחשוב שתדעו

כידוע, ברגע שאתם רוצים לפתוח עסק משלכם, עליכם לדאוג לקבל רישיון עסק תקף. רישיון העסק מאפשר לכם לפעול ולהניע את מפעל חייכם. ללא רישיון עסק אתם עוברים על החוק, ומסתכנים בסגירת העסק ובקבלת קנס כספי. לכל עסק יש את הדרישות שלו ואת התקנים הנדרשים והרלוונטים שצריך לעמוד בהם.

 

החלום שלכם הוא לפתוח עסק של מזון כמו קיוסק או מזנון? ברכות חמות ובהצלחה! על מנת לקבל את ברכתם של העוסקים במלאכת מתן רישיון העסק, הרי שעליכם לדאוג לרישיון עסק מסוג רישיון עסק לדוכן מזון. אז איך מקבלים את הרישיון הנחשק, מה חשוב שתדעו ומה תנאי הסף שיהיה עליכם לעמוד בהם? כל התשובות לפניכם.

 

איך מקבלים את רישיון העסק?

השאלה הגדולה שאתם שואלים ובצדק היא איך מקבלים את הרישיון ויוצאים לדרך? הדבר הראשון שיהיה עליכם לעשות הוא לקבוע פגישה עם נציגי המועצה המקומית שבה אתם עתידים להקים את המזנון שלכם. מדובר על נציגים שיפגשו איתכם וימסרו לכם מידע רלוונטי אודות התקנות והמסמכים הנדרשים מכם לטובת קבלת הרישיון. מדובר על פגישה ראשונית שבה אתם מצהירים על כוונתכם ובתמורה אתם מקבלים את המידע ביחס להליך הרישוי ודרך ההתנהלות המצופה מכם.

 

בהמשך, יהיה עליכם לפנות אל כל הגורמים הרלוונטים שאליהם הפנו אתכם בפגישה הראשונה. כל גורם רישוי יהיה בעל דרישות אחרות ויהיה עליכם לספק את כל שידרש מכם על מנת לקבל את האישור מכל גורם רלוונטי אליכם. הגורמים השונים שיהיה עליכם להתקשר איתם והם אלו שיקדמו אתכם הלאה אל קבלת רישיון העסק שלכם הם המשטרה ומשרד הבריאות.

 

מה מצפים מכם ומה בודקים?

אז כאמור, מכל עסק דורשים לעמוד בתנאים אחרים, וכשזה מגיע אל עסקים כדוגמת מזנונים, על המזנון שלכם להיות בעל שטח של לפחות 35 מ"ר. לטובת קבלת רישיון העסק, הרי שישנה חלוקה שעליכם לעמוד בה: מטבח בגודל של לפחות 8 מ"ר, מחסן בגודל של לפחות 4 מ"ר ואולם האורחים יהיה בגודל של לפחות 23 מ"ר.

 

תנאי הסף לא מסתיימים כאן והרי שישנן תקנות נוספות ביחס לדברים שמותר או אסור לכם למכור בבית העסק שלכם – המזנון. אם כן, מה מותר לכם למכור? כריכים שונים, משקאות, גלידות ועוגות, מרקים וסלטים. מותר לכם גם למכור אותם וגם להכין אותם במזנון שלכם. מה אסור לכם למכור? מוצרים שונים המכילים בשר לרבות תבשילים או כל מאכל אחר המכיל בתוכו עוף, בשר או דגים.

 

הפניה אל משרד הבריאות

לצד המתווה הכללי בדרך אל רישיון העסק שלכם, הרי שעליכם גם לעמוד בתנאים של משרד הבריאות. הדרך הטובה ביותר לקבל את אישורם היא לבקש מהם מפרט מדויק של הדרישות שלהם וזאת על מנת שתוכלו לעמוד בתקנים שלהם ולדעת מה הציפיות מכם.

 

המאמר באדיבות חברת "אביב ברישוי" – למידע נוסף אודות רישוי עסקים https://avivbarishuy.co.il/

 

 

 

אהבתם? מצוין, הרגישו חופשיים לשתף:

אוכל ביתי

אוכל ביתי לכל סוגי האירועים

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

התרשמתם? רוצים קייטרינג אסאדו בטבע?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: