‎קייטרינג אסאדו בטבע‎
להזמנות ופרטים נוספים
לכל שאלה חייגו:
054-5417492

5 טיפים של קייטרינג אסאדו לשמירה על בשרים בקירור

בשר ומוצרים אחרים של מזון מן החי הם מוצרים עדינים במיוחד וחשוב לדאוג שיהיו בקירור בכל שלב. שמירה לא נכונה על הבשר עד לבישולו עשויה להיות הרת אסון וכרוכה בסיכונים משמעותיים לכל מי שעלול לאכול אותו. חשוב לדאוג שישהה כל העת בקירור ובתנאים המתאימים לשמירה על בשר. המקצוענים של קייטרינג אסאדו מעוניינים להעניק לכם מספר טיפים לשמירה על הבשר בקירור במסגרת הביתית.

שמירת הבשר בוואקום

כבר מהרגע שבו רוכשים את הבשר בקצביה, עדיף שיבוא אטום בוואקום וניתן לבקש מהקצב לדאוג שכך יהיה. יש לשמור על הבשר בוואקום בקירור עד לרגע שבו מתחילים לטפל בו. אם אין אפשרות לשמור עליו בוואקום, עדיף שיהיה אטום ככל האפשר וככל יכולתכם. מה שכן, אם אפשר, עדיף להימנע משמירה על הבשר בניילון נצמד.

בנייה של חדר קירור ויחידות קירור

אם מדובר באחסנה של בשר בכמות גדולה ומסחרית, מומלץ לקנות חדר קירור או יחידת קירור דומה ובמצבים שונים גם בניית חדרי קירור שתוכל לשמור עליו טרי וראוי למאכל. כשמדובר בעבודה מול צרכנים שסומכים עליכם, חשוב עוד יותר לשמור על הבשר. הסכנות הכרוכות באי-שמירה על הבשר הן גדולות ורבות ואם הוא נמכר לאוכלוסייה, ההשלכות יכולות להיות הרסניות במיוחד. בנייה של חדר קירור היא תהליך הנדסי לכל דבר ויש להתאים את חדר הקירור לצרכים של מזמינו ולמיקום שבו הוא ישהה.

תמיד בקירור

עדיף לאכול בשר טרי ככל האפשר ועוד לפני שהגיע לקירור – לרכוש ולצלות או לבשל. בכל אופן, בשר צריך להיות בקירור עד שמשתמשים בו, אם לא מטפלים בו ישר לאחר שנרכש. כל רגע שהוא מחוץ למקרר מציב סכנה בפני הסועדים העתידיים. אם יוצאים החוצה עם הבשר, חובה להשתמש בצידנית קרה. בכל מקרה בשר מחזיק במקרר לא יותר מ-3-4 ימים לכל היותר. יש לבדוק שהוא טרי וראוי למאכל ברגע שמוציאים אותו החוצה.

חדרי קירור עם טמפרטורה מספקת

המקרר חייב להיות קר דיו על מנת לדאוג שהבשר ישמר כמה שיותר זמן וכמה שיותר טוב. אין לשים את הבשר בסמוך לדלת המקרר, שנפתחת כל הזמן וגורמת לעלייה של טמפרטורה בסביבה של הדלת. באופן כללי כדאי לאחסן אותו בחלקים הקרים ביותר של המקרר וכמה שיותר קרוב לטמפרטורת אפס.

עדיף שלא להקפיא

עדיף שלא להקפיא את הבשר, אלא לאכול אותו טרי ככל האפשר. חומר גלם טרי תמיד עדיף על חומר גלם קפוא או מופשר. אם בכל זאת מקפיאים את הבשר, כדאי לחלק אותו למנות קטנות על מנת לאפשר הפשרה מהירה ובריאה. אין להפשיר בשר מחוץ למקרר ובטמפרטורת החדר, אלא בתוך המקרר בלבד, גם אם תהליך ההפשרה לוקח יותר זמן באופן הזה.

לא לערבב בין חלקים שונים

מומלץ שלא לערבב בעת הקירור בין חלקים שונים, אלא לשמור על כל חלק עטוף ושמור בנפרד.

קייטרינג אסאדו עורך ומפיק אירועים מבחינה קולינארית ומספק קייטרינג בשרי לאירועים. מוזמנים לפנות אלינו להתאמת הקייטרינג המושלם לאירוע שלכם.

אהבתם? מצוין, הרגישו חופשיים לשתף:

אוכל ביתי

אוכל ביתי לכל סוגי האירועים

מספר מדרגים:2 דירוג ממוצע:5
דירוג:

התרשמתם? רוצים קייטרינג אסאדו בטבע?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: